חלונות עץ - מסורת של איכות

את חלונות העץ של נגה נגרות ניתן למצוא ברוב פרוייקטי השימור הקיימים בארץ.

אומנות השימור מתחילה מחלון עץ ישן מט ליפול מקולף ודהוי או מתוך שירטוט שנשמר מתחילת המאה שעברה בתיק השחזור בארכיון העיריה.

תחילת העבודה שלנו כמעט בלשית, כיצד מאתרים את שרידי החלון המקורי? מאיזה עץ נבנה החלון? איזו נעילה הייתה לו? סוג הידיות? המעצורים?
כשיש בידנו את התשובות אנחנו מתחילים במלאכת השחזור

ראשית אנחנו בוחרים עץ מתאים לתנאי האקלים למבנה החלון, לצרכים האורבניים ולדרישת האדריכל

הנגרים שלנו מקבלים שירטוט ומידות של החלון וכאן מתחילה מלאכת השחזור. שלמות ודיוק ועבודה פרטנית ידנית על כל חלון מאפשרים לנו להשיג תוצאות אופטימליות.

תהליך הצביעה הייחודי לנו כולל שבע שכבות צבע על בסיס מים כדי לאפשר לעץ לספוג את הצבע ולשמור על אחידות גוון, הצבעים שלנו שומרים על כדור הארץ ואינם מכילים רעלנים.

לכל חלון יש ידית שאותה אנחנו משחזרים בדייקנות ביציקת ברונזה לפי תבנית שקיימת בארכיון העיריה, לכל בניין ידית שונה המתכתבת עם סגנון הבניה.

לכל סוג של חלון ניתן להתאים את תריס העץ שמתאים לו , יהיה זה תריס גלילה או תריס כנף.

רוב הבניינים המשוחזרים משנות השלושים של המאה הקודמת העניקו גנדרנות וטאצ אומנותי לידיות החלונות כדי לחפות על סגנון הבאוהאוס הפשוט והנקי של הבניינים

חלון העץ הישן המוחלף, נראה זהה לחלון המקורי משנות השלושים אבל נבנה מחומרים עמידים יותר לתנאי האקלים, נצבע בצבעים שאינם דוהים ואינם מתקלפים, ומותאם לתקופה בה אנו חיים.