דף הבית » פרוייקטים » מלונות » מלון אלברטו אחד העם פינת נחלת בנימין

מלון אלברטו אחד העם פינת נחלת בנימין

מלון בוטיק נוסף בהנהלת רשת ישרוטל, עוד מגמה בהתחדשות העירונית שעוברת תל אביב והפעם בפינת הרחובות נחלת בנימין ואחד העם – איחוד שני מבני שימור למבנה אחד שיוסב למלון בוטיק.

בדומה לרוב בתי נחלת בנימין ואחוזת בית, המבנים עברו מספר שינויים ותוספות לאורך השנים כאשר כל שלב משקף את  ההתפתחויות ההיסטוריות, הסגנון וטכניקת הבנייה האופיינית לתקופה באזור.

לאחר מכן, בשנות ה-20 הפך הסגנון לאקלקטי בעל שתי קומות, כאשר נוספו למבנים קומה נוספת ותוספות לשילוב מסחר כתוצאה מפרוץ הפרעות ביפו אשר הובילו להעברת המסחר לתל אביב.

נחלת בנימין 46

המבנה על שלביו השונים, בנוי בסגנון האופייני לשכונת נחלת בנימין וייחודו של המבנה וערכו, נובעים מיהותו מראה להתפתחות ההיסטורית של העיר והשכונה. השינויים במבנה משקפים את התפתחות רחוב נחלת בנימין בפרט והעיר תל אביב בכלל.

במקור, נבנה המבנה בשנת 1913 כבית מגורים חד קומתי מאבני כורכר בעל גג רעפים, תוכניות המבנה שורטטו על ידי הבעלים, יעקב מטמון, אחיו של יהודה לייב מטמון-כהן, ממקימי אחוזת בית.

החזית הותאמה עוד יותר למסחר, על ידי הנמכת קומת הקרקע אשר קודם לכן הייתה בנויה על פודסט  לגובה המדרכות, וכן שונה עיצוב החזית. בנוסף ,הוסר גג הרעפים ושונה לגג שטוח.

נחלת בנימין 48

ביתו של ר' בנימין – יהושוע רדלר פלדמן שהקים את ביתו בשכונת נחלת בנימין הסמוכה לתל אביב בשנת 1911. כמי שקיבל חינוך דתי-ציוני, נמנה רבי בנימין עם חלוצי העלייה השנייה והחל  לעבוד  כפועל חקלאי בפתח תקווה. לאחר מכן שימש  כמזכיר הראשון של הגימנסיה העברית "הרצלייה" וייסד עם חבריו את קבוצת כנרת.

נחלת בנימין ואחוזת בית בשנותיה הראשונות של תל אביב עם מבנים אופייניים בעלי קומה אחת, אשר שימשו למגורים כאשר מרכז התעסוקה והעבודה היה ביפו. רוב המבנים נבנו בסגנון בתי ליוואן ערביים על פי ניסיונם של הבנאים הערביים מיפו, ללא תכנון של אדריכל. המבנים נבנו מאבן כורכר, על גבי פודסט, עם חלל מרכזי הנפתח לחללים נוספים, גג רעפי מרסי וחלונות ערביים.

נגה נגרות בשחזור וייצור חלונות תריסים ודלתות עץ במבנה עפ"י תיק תיעוד.

החלונות, התריסים, דלתות החוץ, דלתות הפנים והאביזרים הנלווים של נגה נגרות, מיועדים לבתי יוקרה, לבניינים לשימור ולבניינים אשר רוצים מראה עיצובי מוקפד המוצרים מיובאים מאירופה באיכות ללא פשרות.

יזם: אלברטו גבסו ובניו בע"מ
אדריכלים: עודד עברי אדריכלים – פייגין אדריכלים
עיצוב פנים: מיכאל אזולאי
עיצוב תאורה: אורלי אלקבץ
הדמיה: I.T.STUDIO