דף הבית » פרוייקטים » מלונות » מלון אלקונין לילינבלום 9

מלון אלקונין לילינבלום 9

רשת המלונות הבינלאומית Accor עם מלון חדש על בסיס זה המקורי – שנבנה ברח' לילנבלום 9 בתל אביב, היכן שעמד מלון אלקונין-צנטרל – המלון הראשון בתל אביב, שנבנה ב-1913.

המבנה יעבור תהליך של שימור ועל בסיס המבנה הישן יוקמו 45 חדרים. בשלב השני ייבנה לידו מבנה חדש שיכלול 100 חדרים.

מקים המלון היה הקבלן שמואל נתן וילסון, ובמקור היו בו 38 חדרים בשתי קומות כאשר בשלב מאוחר יותר נוספה לו קומה שלישית מאחור.

באותה תקופה היה המלון הבניין הגבוה ביותר בתל אביב. המלון אירח בין כתליו אישים רמי דרג מלבנון ומסעודיה וכן אורחים ידועים נוספים כמו דוד בן גוריון והנשיא השני יצחק בן צבי והמלך עבדאללה  (סבו של המלך חוסיין).

המלון נבנה ע"י מנחם נחום אלקונין שעלה ארצה ב 1912 מרוסיה, עם אשתו מלכה ו 6 ילדיהם. אלקונין רכש מגרש בן 3 דונם, בין שכונת נווה צדק לאחוזת בית ועליו הקים ב-1913 בית מגורים ומלון. המבנה כלל גם בית כנסת פרטי עבור בני הבית ואורחי המלון. עם התרחבותה של תל אביב נקרא הרחוב על שמו של משה לייב לילינבלום, מראשי תנועת חובבי ציון ברוסיה.

קירות הבניין נבנו מאבן כורכר והיו בעובי של כ-50 ס"מ. בעיצוב הבית נעשה שימוש באלמנטים מסוגננים כמו מעקות, אדני חלונות, מדרגות, כרכובי הגג ועוד. בנוסף קושטו הקירות הפנימיים בציורי קיר.

נגה נגרות בשחזור וייצור חלונות תריסים ודלתות עץ במבנה עפ"י תיק תיעוד.

החלונות, התריסים, דלתות החוץ, דלתות הפנים והאביזרים הנלווים של נגה נגרות, מיועדים לבתי יוקרה, לבניינים לשימור ולבניינים אשר רוצים מראה עיצובי מוקפד.

המוצרים מיובאים מאירופה באיכות ללא פשרות.

אדריכל: בר אוריין אדריכלים
קבלן: רום גבס
תיק תיעוד: טל אייל
צילום: עמית גורן