דף הבית » פרוייקטים » בעבודה » מלון דיזינגוף 99

מלון דיזינגוף 99

בית משפחת בוכלצב (לימים מטלון) הינו צמד מבנים בקיר משותף אשר תוכנן בשנת 1935-1936 ברחוב דיזנגוף 97-99 על ידי אדריכל פיליפ היט. המבנה מתאפיין בשפה אדריכלית מקומית שזכתה לשם "הסגנון הבינלאומי" ושימש לצרכי מסחר ומגורים. תהליך שיחזור המבנה למצבו המקורי התבסס על תכניות היסטוריות, תצלומים היסטוריים וממצאים בשטח.
המבנה מהווה פריט באוסף המבנים בעיר המשקפים את אדריכלות התנועה המודרנית בתל אביב וזוכה להגנה מתוקף תכנית השימור העירונית לאחר שנמצא כי הוא נושא ערכי מורשת. למבנה היסטוריה ייחודית הכוללת בה את השימוש בבניין כאתר הצילומים של סרט הקאלט הישראלי 'דיזינגוף 99' בבימויו של אבי נשר ובכיכובם של גידי גוב,ענת עצמון ומאיר סוויסה. 40 שנה לאחר צילומי הסרט, רכשו חברת בנייני העיר הלבנה ורשת ישרוטל את הבניין בכדי להסב אותו למלון של הרשת בדרגה C- המאופיינים במספר גדול של חדרים קטנים. זאת על רקע ביקוש למלונות בדרגה זו מצד עיריית תל-אביב ומחסור בהיצע של מלונות מסוג זה בעיר.
נגה נגרות החברה היצרנית לחלונות עץ הטובים והמתקדמים בעולם נבחרה להיות ספקית החלונות המובילה בבתי המלון בזכות המקצועיות, האיכות והשירות.
חברת נגה נגרות מעצבת, מייצרת, משמרת ומשחזרת חלונות עץ ותריסי עץ המותאמים לאקלים הישראלי תוך שמירה על איכות גבוהה בייצור, בהרכבה ובחומרי הגלם. נגה עומדת בשלל תקנים בינלאומיים מחמירים.
נגה נגרות בשחזור וייצור חלונות ודלתות עץ במבנה, עפ"י תיק תיעוד.
 
אדריכל: בר אוריאן אדריכלים
אדריכלות פנים: ברנוביץ' – קרוננברג אדריכלים
קבלן: שגראוי ליבוביץ'
יזם: בנייני העיר הלבנה ורשת ישרוטל